Zabiegi spa na stopy

medicaspa
medycyna estetyczna

Stopy to część ciała, która znosi wiele obciążeń, podczas całodziennej aktywności. Często muszą one również cierpieć przez niezbyt komfortowe warunki w obcierających butach, czy nosić na sobie ciężar nadmiaru kilogramów. Niestety w codziennej pielęgnacji nieraz zapominamy o tej części ciała. Warto wybrać się więc do miejsca, jakim jest salon spa, by kompleksowo zatroszczyć się właśnie o stopy.

Kąpiel i masaż

Na wstępie kosmetyczka zadba o to, by stopy było odpowiednio odprężone i przygotowane do dalszych zabiegów w salonie spa. Masaż ręczny to wspaniała metoda na to, by zrelaksować tę część ciała, zaś uciskanie poszczególnych punktów na podeszwach, stymuluje odpowiadające im organy w naszym ciele. Obolałe oraz opuchnięte stopy wiele zyskają dzięki takiemu zabiegowi, przygotowującemu do następnego etapu, jakim jest kąpiel.

Kąpiel z hydromasażem odbywa się w specjalnym urządzeniu, które dodatkowo masuje stopy bąbelkami wody. Kosmetyczka dodaje również do wody zmiękczające, odżywcze i odprężające sole do kąpieli. Jest to przygotowanie do dalszych zabiegów, które będą miały na celu poprawić wygląd i stan skóry na stopach.

Maska, parafina lub fish spa

Obecnie salony spa proponują nam całą gamę zabiegów, które znacząco przyczyniają się do tego, że stopy prezentują się jako zadbane, gładkie i piękne. Przykładem może być maska odżywcza. Po wykonaniu peelingu solnego, kosmetyczka nakłada na stopy specjalną bogatą ,maskę, zawierającą składniki odżywcze, które dzięki temu, że stary naskórek został złuszczony, szybko wnikają w skórę stóp. Po 15 minutach, pozostałości maski są zmywane, bądź wcierane za pomocą masażu.

Każdy salon spa oferuje również zabieg parafinowy na stopy. Polega on na kąpieli stóp w ciekłej parafinie o odpowiedniej temperaturze. Podczas takiego zabiegu pory skóry otwierają się i substancje odżywcze z preparatu wnikają wgłąb skóry. Po zabiegu stopy są niezwykle nawilżone i miękkie. Paniom, które lubią modne nowości, można zaproponować także zabieg oczyszczania skóry stóp z martwego naskórka przy pomocy małych rybek, które po włożeniu nóg do wody, szybko zaczynają obgryzać skórę, której w innym wypadku należałoby się pozbyć za pomocą peelingu. To ciekawe doświadczenie i zabieg niezwykle popularny w wielu salonach spa.

Manicure i hybryda

Końcowe zabiegi na stopy w miejscu jakim jest salon spa, mają na celu zadbanie o paznokcie. Jeszcze jakiś czas temu panie wybierały najczęściej zwykły manicure, polegający na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu oraz pomalowaniu płytki kolorowym lakierem. Niestety już po kilku dniach zwykły lakier odpryskuje i ściera się. Obecnie najbardziej popularny wśród klientek jest manicure hybrydowy, cechujący się niesamowitą trwałością.

Podczas takiego zabiegu, kosmetyczka nakłada na paznokcie warstwy specjalnych preparatów, które utwardza się w lampie UV. Jedną z warstw jest kolorowy lakier, na który nakłada się również nabłyszczacz. Dzięki temu przez 2-3 tygodnie można cieszyć się paznokciami bez skazy.

Day spa dla stóp to wspaniały pomysł na weekendowe odprężenie, szczególnie w okresie zimowym. Warto zadbać również o tą, często omijaną część ciała.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Medica SPA

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

labioplastyka
medycyna estetyczna
Przebieg zabiegu labioplastyki

Ginekologia estetyczna wciąż jeszcze nie jest zbyt popularna w Polsce. Mimo to, coraz więcej kobiet decyduje się na korekcję niedoskonałości okolic intymnych. Najczęściej przeprowadzanym zabiegiem, jest labioplastyka. Jak wygląda przebieg zabiegu i jakich przygotowań wymaga on od pacjentki? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej. Labioplastyka – jak przygotować się co zabiegu? …