Jak wybrać oprogramowanie dla hoteli?

Hotelarstwo
3

W dzisiejszych czasach żaden hotel nie może się obejść bez nowoczesnego systemu informatycznego znacznie usprawniającego pracę i obsługę gości. Takie funkcjonalne i rozbudowane oprogramowanie dla hoteli można już znaleźć w ofercie wielu firm, które zajmują się również jego wdrożeniem i przeszkoleniem pracowników w danej placówce hotelowej. Jednak zanim zdecydujemy się na jeden programów, warto wiedzieć, czym powinien się on charakteryzować, aby spełnić surowe wymagania stawiane przez użytkowników.

Co jest najważniejsze?

Najważniejszym elementem będzie z pewnością skuteczny system ułatwiający dokonywanie rezerwacji indywidualnych lub grupowych zintegrowany z elektroniczną książką meldunkową i systemem rezerwacji online. Ułatwi to przyjmowanie gości oraz ich rozliczanie po zakończeniu pobytu. Program musi być oczywiście zintegrowany z modułami obsługującymi np. restaurację czy hotelową pralnię, co pozwoli na skutecznie zbieranie informacji o obsłudze poszczególnych gości. W pełni funkcjonalne oprogramowanie dla hoteli powinno zawierać również szereg innych modułów, które pomogą w sprawnym zarządzaniu zatrudnionym personelem. Ułatwią między innymi sporządzanie grafików pracy, rozliczanie nadgodzin, a wiele takich systemów doskonale współpracuje też z programami księgowymi.Pozwala to na załatwianie większości spraw kadrowo-płacowych bez konieczności zatrudniania zewnętrznego biura rachunkowego czy drukowanie faktur i rachunków dla klientów.

Jakie opcje powinno mieć oprogramowanie dla hoteli?

Warto wybierać oprogramowanie dla hoteli dające możliwość obsługi nowoczesnych elementów wyposażenia, programowanie kart kluczy, kontrolowanie dostępu do internetu czy telewizji oraz pracę hotelowej centrali telefonicznej. Dużą zaletą będzie także moduł umożliwiający opracowanie potrzebnych danych statystycznych np. o okresowym obłożeniu pokoi czy zestawień finansowych, pozwalających na badanie rentowności obiektu oraz analizę uzyskanych zysków w danym okresie, tygodniowym, miesięcznym lub rocznym, co może okazać się przydatne przy ustalaniu przyszłego budżetu.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Hotelarstwo
Telewizja hotelowa – rozrywka dla gości, dodatkowe zyski dla hotelu

Pokoje hotelowe są często dla wielu osób intensywnie podróżujących służbowo lub prywatnie, tymczasową namiastką domu i nic dziwnego w tym, że właściciele obiektów starają się zapewnić swoim gościom maksimum komfortu pod każdym możliwym względem. Jednym z niezbędnych udogodnień w dobrym hotelu jest telewizja hotelowa – http://www.intelihotel.pl/moduly/telewizja-hotelowa/ – która daje osobom …