Wybierz odpowiedniego okulistę, by wyleczyć zaćmę. Postaw na zaćma operacja Gliwice

Uncategorized

Czy powinniśmy obawiać się zaćmy? Czy dotknie ona każdego z nas? Zaćma jest postępującym mętnieniem soczewki i występuje u ponad 90% starszych ludzi. Jeszcze do niedawna zaćma była jedną z głównych przyczyn utraty wzroku przez osoby starsze, jednak teraz dobre kliniki okulistyczne radzą sobie z tym problemem już w piętnaście minut. Kliniki zarówno w Gliwicach – http://pryzmat-okulistyka.pl/zacma-i-co-dalej/ – jak i każdym innym mieście w Polsce, posiadające profesjonalny sprzęt oraz doświadczonych specjalistów potrafią przywracać ostrość wzroku ludziom z nawet najbardziej zaawansowaną zaćmą. Poznajmy szczegóły operacji zaćmy.

Jakie są początki?

Na samym początku zaćma może wydawać się zwykłym pogorszeniem wzroku. W tym celu udajemy się zwykle do okulisty, który, dobierając odpowiednią moc szkieł korygujących, stara się przywrócić ostrość wzroku. W momencie, gdy żadna ostrość szkieł nie jest w stanie skorygować widzenia, lekarz podejmuje kroki w celu przebadania soczewki oka. Katarakta, inaczej zaćma, jest postępującym zmętnieniem soczewki i nie da jej się skorygować okularami. Kolejnym objawem pojawiającej się zaćmy są błyski widziane w słoneczny dzień, natomiast kiedy słońce chowa się za chmurami, wzrok zdecydowanie się poprawia. Na samym końcu wzrok pogarsza się tak, że coraz trudniej wykonywać codzienne czynności. Są po podstawowe objawy zaćmy.

Jakie są przyczyny?

Zaćmie nie można zapobiec poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia, stosowanie specjalnej diety czy starannie pielęgnując oczy. Katarakta jest równie naturalnym objawem starzenia się organizmu jak zmarszczki czy siwizna. Choroba ta w większości przypadków przebiega inaczej – u jednych rozwija się przez kilka miesięcy, a u innych niekiedy nawet przez długie lata. Skutek jest jednak zawsze ten sam: pogorszenie ostrości widzenia w oku, w którym wystąpiła. Zdarza się, że zaćma dotyka obu soczewek oczu. Katarakta w 90 procentach przypadków jest wynikiem starzenia się organizm, zatem częściej występuje u osób, które przekroczyły sześćdziesiąty rok życia, jednak najczęściej pojawia się u osób koło osiemdziesiątki.

Jak leczyć zaćmę? Zaćma operacja Gliwice

Jak wspomniano wcześniej, zaćma to postępujące zmętnienie soczewki, które nieuchronnie prowadzi do sytuacji, gdy potrafimy rozróżnić jedynie dzień od nocy. Można się jej pozbyć wymieniając w oku własną soczewkę na sztuczną. Jeszcze kilkanaście lat temu mówiono, że choroba musi dojrzeć, czyli musi dojść do kompletnego zmętnienia soczewki, możliwe było wykonanie operacji. Obecnie zabiegi usunięcia zaćmy robi się w każdym stadium rozwoju katarakty, co więcej, lepiej jak najwcześniej – już wtedy, gdy schorzenie zaczyna nam przeszkadzać w normalnym, codziennym funkcjonowaniu. Wykonanie tej operacji jest proste, skuteczne i rzadko powoduje powikłania pod warunkiem, że zabieg wykonany jest przez profesjonalistów. Aby mieć pewność, że operację wykonuje doświadczony lekarz sprawdźmy klinikę, w której planujemy wykonać zabieg. Przed zapisem warto więc wpisać w wyszukiwarkę krótkie hasło: „zaćma operacja Gliwice, Katowice, itd”. Pozwoli to nam wybranie dobrej kliniki w obrębie naszego miejsca zamieszkania.

Prosty zabieg

Operację usunięcia zaćmy można przeprowadzić w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Większość specjalistów wykonuje operację w ciągu kwadransa. Gdy operowany pacjent odpocznie po wykonanym zabiegu, może wrócić do domu pod opieką osoby towarzyszącej. Jeśli zaćma dotyczy obu oczu, przebieg operacji wygląda nieco inaczej. Najpierw operuje się jedno oko, a dopiero po kilkunastu dniach drugie. Po operacji pacjent zaczyna widzieć, tak, jak przed wystąpieniem zaćmy, a nawet lepiej. Wszystko dzięki nowoczesnym soczewkom pseudoakomodacyjnymm które zastępują zmętniałą soczewkę oka. Te nowoczesne soczewki powodują, że po ich wszczepieniu nie trzeba już nosić okularów, widzi się bowiem dobrze zarówno z bliska, jak i z daleka. Aby było to możliwe postawmy na sprawdzonych specjalistów. Przed wyborem kliniki sprawdźmy opinie byłych pacjentów poprzez wyszukanie informacji w Internecie: „zaćma operacja Gliwice„. Pozwoli to ustrzec się powikłań i źle wykonanej operacji.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

zaćma wikłająca
Uncategorized
Podejrzenie – zaćma wikłająca objawy

Choroby oczu bardzo często prowadzą do poważnych powikłań. Nie wolno ich bagatelizować, ponieważ znacznie utrudniają życie. Na szczęście (w nieszczęściu) narząd wzroku jest tak delikatny, że nawet najmniejszy dyskomfort w obrębie pola widzenia jest dla nas bardzo odczuwalny. To duży plus, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie błyskawicznie odkryć, że …

Zaćma wikłająca
Uncategorized
Zaćma wikłająca co to jest?

Zaćma, zwana również kataraktą, w znacznej części dotyka osoby w starszym wieku, jednak w postaci wrodzonej, urazowej, czy wikłającej może dotykać ludzi w różnym wieku. Coraz powszechniejsze stają się zachorowania notowane wśród osób aktywnych zawodowo, a nawet nastolatków. Ich przyczyną są choroby zapalne i cukrzyca. Jest to bardzo niebezpieczny trend, …

zaćma operacja
Uncategorized
Czym jest i jak wygląda zaćma operacja?

Oko to narząd wzroku, który jest szczególnie narażony na schorzenia i pogorszenie zdolności wykonywania swojej pracy. Pogarszanie się wzroku i jakości widzenia jest naturalnym następstwem procesu starzenia się. Istnieją schorzenia oka, które pojawiają się wraz z upływem czasu, a przed, którymi nie jesteśmy w stanie się ochronić. Taką przypadłością jest …