Wybielaj zęby u stomatolog Kraków Światkowska

stomatolog kraków
Zdrowie

Biały uśmiech jest bardzo ważny, bo dodaje pewności siebie i znacznie poprawia wygląd. Tymczasem wybielanie zębów nie jest wcale takie trudne. Można to zrobić praktycznie w każdym gabinecie dentystycznym. Stomatolog pomoże dobrać najlepszą metodę.

ABC wybielania zębów

Sposobów na wybielanie zębów jest kilka. Można to zrobić we własnym zakresie, kupując odpowiednią pastę wybielającą. Niestety, tego typu zabiegi nie dadzą takich efektów, jakbyśmy chcieli. Ich działanie polega na ścieraniu powierzchniowych przebarwień. Stosowane zbyt długo mogą uszkodzić szkliwo. Zdecydowanie bezpieczniej jest wybrać się do stomatolog Kraków Światkowska, która dopasuje najlepszą dla pacjenta metodę. Są dwie najczęściej używane metody: wybielanie nakładkowe, które polega na zakładaniu specjalnego aparatu ze środkiem utleniającym przebarwienia lub korzystaniu z lampy LED. Ta pierwsze trwa dłużej, bo żeby osiągnąć efekt trzeba używać nakładek przez co najmniej miesiąc. Wybielanie lampą LED jest znacznie szybsze, bo rezultaty są widoczne już po pierwszej wizycie. Zęby są jaśniejsze nawet o 5-6 tonacji. Paza tym lampy LED często są również w salonach kosmetycznych i wiele pań decyduje się na wybielenie przy okazji innych zabiegów . Jednak taka metoda nie jest do końca skuteczna. Efekt częściowo zanika po kilkunastu godzinach. Po nawodnieniu struktury zębów ich powierzchnia staje się ciemniejsza. Jednak regularne zabiegi są skuteczne. Szybkie wybielanie zaleca się głównie okazjonalnie , np. ślub.

Slow whitening – nowy trend w stomatologii

Większość dentystów zdecydowanie zaleca wybielanie zębów metodą nakładkową. W ten sposób można osiągnąć najtrwalszy efekt. Poza tym to metoda mało inwazyjna dla szkliwa. Stosuje się systematycznie minimalną ilość preparatu utleniającego przebarwienia. W ten sposób stopniowo można wybielić zęby o co najmniej kilka tonacji. Takie działanie jest dużo skuteczniejsze, jednak potrzeba odrobinę cierpliwości. Trwa to zazwyczaj 6-8 tygodni. Taki sposób zalecają również sygnatariusze unijni. Według przepisów Unii Europejskiej stężenie nadtlenku wodoru przy wybielaniu zębów w gabinecie nie powinno przekraczać 6%. To stosunkowo niewielka ilość, która nie powinna być tak szkodliwa. Przed zdecydowaniem się na konkretną metodę trzeba porozmawiać ze stomatolog Kraków Światkowska i poznać wady i zalety wszystkich rozwiązań. Największym błędem jest działanie na własną rękę bez konsultacji stomatologicznych. Nawet wybielanie zębów pastą trzeba przeprowadzać z rozsądkiem i przy dłuższym okresie stosowania należy udać się na kontrolę do gabinetu dentystycznego. Regularne używanie past wybielających może uszkodzić szkliwo i spowodować poważne problemy, a także doprowadzić do tego, że trzeba będzie znacznie częściej leczyć ubytki. Lepiej uniknąć takiej sytuacji. W wybielaniu zębów nie ma niczego złego, jednak trzeba do tego podejść racjonalnie i pod okiem doświadczonego dentysty. W przeciwny razie takie zabiegi mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.