Współczesne metody powiększania piersi

powiększanie piersi
Zdrowie

Współczesna chirurgia plastyczna umożliwia korekcję niemal każdego mankamentu urody. Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów, nadal należy powiększanie biustu. Niemal każda kobieta marzy o pełnych, krągłych piersiach. W powszechnej opinii zabieg powiększania piersi realizowany jest przy użyciu silikonowych implantów. Jest to jednak ledwie część prawdy. Obecnie coraz częściej stosuje się także znacznie mniej inwazyjne metody.

Zabiegi wszczepienia implantów silikonowych nadal pozostają w czołówce najczęściej wykonywanych operacji powiększenia piersi. Nie każda pacjentka może być jednak poddana znieczuleniu ogólnemu. Czasami zdarza się też, że kobiety czują pewien opór przed wszczepieniem obcego ciała. W takiej sytuacji lekarz może zaproponować jedną z mniej inwazyjnych metod. Do najczęściej stosowanych należy wszczepienie komórek tłuszczowych z ciała pacjentki i wypełnienie piersi specjalnym żelem.

PROTEZY PIERSIOWE – WADY I ZALETY

Powiększanie piesi z użyciem silikonowych protez piersiowych to technika, która znana jest już od lat. W zależności od preferencji pacjentki i od efektu, jaki ma zostać osiągnięty, możliwe jest zastosowanie implantów ukształtowanych anatomicznie lub okrągłych. W pierwszym przypadku trudno jest rozpoznać, że pacjentka poddała się zabiegowi powiększenia piersi. Zmienia się rozmiar biustu, jednak piersi wciąż zachowują swój naturalny kształt. Implanty okrągłe dają nieco inny efekt.
O ile technika ta jest niezwykle skuteczna, to warto zaznaczyć, że powiększanie biustu protezami piersiowymi, to jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. Przez kilka dni po zabiegu, pacjentki zmagają się z dość silnym bólem. Okres rekonwalescencji jest stosunkowo długi, a w trakcie jego trwania, należy przestrzegać wielu rygorystycznych zasad.

ŻEL WYPEŁNIAJĄCY

Alternatywą dla silikonowych implantów jest specjalny żel wypełniający Macrolane. Jest to preparat bazujący na stabilizowanym kwasie hialuronowym pochodzenia niezwierzęcego. Unikalna formuła sprawia, że żel może być aplikowany do ciała pacjentki w dość znacznych ilościach. Dzięki temu możliwe jest powiększenie i modelowanie piersi w sposób mało inwazyjny. Rekonwalescencja po zabiegu jest znacznie krótsza i znacznie mniej bolesna, niż ma to miejsce w przypadku operacji wszczepienia implantów. Wady? Tylko jedna – efekt zabiegu nie jest trwały. Wynika to z faktu, że po pewnym czasie, materiał wypełniający ulega wchłonięciu przez organizm.

POWIĘKSZANIE PIERSI TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ

Stosunkowo nową metodą pozostaje powiększanie biustu przy użyciu tkanki tłuszczowej pacjentki. Na operację składają się dwa zabiegi. W pierwszej kolejności chirurg odsysa komórki tłuszczowe z miejsc na ciele pacjentki, w których są one nagromadzone w nadmiernej ilości. Później tłuszcz jest odpowiednio przygotowywany, a następnie – wszczepiany do piersi. Biust powiększony własnym tłuszczem pacjentki wygląda niezwykle naturalnie, a okres rekonwalescencji jest krótki i charakteryzuje się łagodnym przebiegiem. Efekty operacji utrzymują się przez około trzy lata. Warto zaznaczyć, że do powiększenia piersi może zostać wykorzystany jedynie tłuszcz pacjentki. W przypadku osób o szczupłej budowie ciała, zabieg jest znacząco utrudniony.

REZULTATY

Każdy z zabiegów powiększenia piersi daje nieco odmienne rezultaty. Żel wypełniający i tkanka tłuszczowa pacjentki pozwalają na powiększenie biustu najwyżej o dwa rozmiary. Metody te nie są zatem wskazane dla kobiet, którym marzą się naprawdę duże piersi. Należy również zaznaczyć, że mało inwazyjne metody nie zapewniają trwałych rezultatów. Aby utrzymać nowy rozmiar biustu, zabieg musi być powtarzany co kilka lat.
Implanty silikonowe umożliwiają powiększenie piersi o kilka rozmiarów. Obecnie stosowane implanty posiadają dożywotnią gwarancję producenta, co oznacza, że efekt operacji jest trwały. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że implant może ulec uszkodzeniu mechanicznemu. Zdarzają się także przypadki, w których wkładka ulega przemieszczeniu w ciele pacjentki.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.