W jaki sposób przebiega laserowe usuwanie zaćmy?

Zdrowie

Zaćma jest jedną z najpopularniejszym chorób oczu. Z tego też powodu bardzo wiele się o niej mówi w prasie, czy Internecie. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, w jaki sposób przebiega laserowe usuwanie zaćmy i jak wygląda rekonwalescencja.

Krótki zabieg w 20 minut

Laserowe usuwanie zaćmy jest określane jako jedno z najprostszych zabiegów, jakie obecnie się wykonuje w świecie okulistyki. Sama operacja trwa zaledwie około 20 minut i jest dla pacjenta, dzięki znieczuleniu miejscowemu, całkowicie bezbolesna. W jaki sposób ona przebiega? Najpierw robi się niewielkie nacięcie. Potem za pomocą lasera femtosekundowego usuwa się zmętniałą soczewkę poprzez rozbicie jej ultradźwiękami. Kolejnym krokiem jest jej wyssanie i umieszczenie na jej miejsce sztuczny odpowiednik, który po niedługim czasie dostosuje się kształtu gałki ocznej. Rana sama się goi i nie potrzebuje zszycia, dlatego też chirurg zakłada jedynie opatrunek na oko. Kiedy zabieg się skończy, pacjent może udać się do domu, a następnego dnia musi przyjść na wizytę kontrolną, aby lekarz mógł zbadać, jak przebiega rekonwalescencja.

W jaki sposób pielęgnować wzrok po operacji?

Po samej operacji możemy normalnie się poruszać, czy kręcić głową. Nie musimy się obawiać, że soczewka nam wypadnie. Warto jednak pamiętać o tym, że przez kolejne kilkanaście dni musimy unikać wody. Nie wolno nam dotykać ani moczyć oka, ponieważ bakterie zawarte w wodzie mogą doprowadzić do infekcji oka. Jeśli przejdziesz laserowe usuwanie zaćmy i zauważysz, że po kilku dniach pojawiło się zaczerwienienie oraz ból oka, wtedy koniecznie udaj się do okulisty, aby sprawdził on, jakie są przyczyny tego typu objawów. W momencie, w którym rana dobrze się goi, wtedy pacjent zgłasza się po pierwszej wizycie kontrolnej, która jest dzień po operacji, dopiero 3 tygodnie później do specjalisty. Kolejna wizyta odbywa się już po 6 tygodniach, kiedy to można dobrać już odpowiednie okulary. Po usunięciu katarakty przez pierwsze 3 dni zazwyczaj zażywa się krople do oczu, które są podawane co 2 godziny, a w kolejnym tygodniu już tylko 4 razy dziennie. Pamiętaj jednak, aby stosować je zgodnie z zaleceniami okulisty. Zalecane jest unikanie ciężkiego wysiłku fizycznego, do którego wlicza się uprawianie wysiłkowego sportu, czy noszenie siatek z zakupami, które wiele ważą. Niewskazana jest również jazda na rowerze czy motorze, a przez pierwsze 24 godziny nie wolno pacjentowi zasiadać za kierownicą samochodu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.