Usuwanie zaćmy w Czechach krok po kroku

usuwanie zaćmy
Zdrowie
3

Leczenie zaćmy w Polsce jest dość kłopotliwie. Wynika to głównie z faktu, iż polscy pacjenci skazani są nie tylko na długie kolejki, ale również odległe terminy. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość Polaków decyduje się na usunięcie zaćmy za granicą. Zobacz, jak prosto można zapisać się na zabieg w Czechach.

Formalności w Polsce

Pierwszą rzeczą, którą musimy wykonać, aby zapisać się na usuwanie zaćmy w Czechach, jest znalezienie polskiego szpitala współpracującego z naszymi sąsiadami. Kiedy to zrobimy, musimy zgłosić się do nich na wizytę. W jej trakcie zostaniemy poddani odpowiednim badaniom, dzięki którym lekarze stwierdzą, czy w ogóle kwalifikujemy się do operacji. Jeżeli te badania przejdziemy pozytywnie, wtedy też zostaniemy zarejestrowani i poznamy termin operacji. Warto tutaj zaznaczyć, że w trakcie wizyty konsultacyjnej będziemy musieli uiścić 100 zł z kwoty zabiegu. Kiedy wszystkie formalności zostaną przez nas wykonane, pozostaje nam już tylko stawienie się w odpowiednim terminie w czeskim szpitalu.

Pobyt i dojazd do Czech

Do Czech można dostać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dojazd na własną rękę, a drugim dojazd busem spod szpitala wraz z innymi pacjentami. Warto tutaj zaznaczyć, iż nie w każdym polskim szpitalu jest taka możliwość, dlatego koniecznie musimy się upewnić, czy dojazd jest organizowany przez placówkę. Gdy znajdziemy się już w czeskim szpitalu, czekają nas na samym początku formalności. Prócz uiszczenia reszty opłaty za zabieg, co wynosi 2,4 tys. zł, będziemy też poddani standardowym badaniom wstępnym. W trakcie tych badań personel szpitala zmierzy nam między innymi ciśnienie wewnątrzgałkowe. Potem czeka nas już tylko operacja, która trwa około 20 minut.

Powrót do Polski i refundacja z NFZ

Kiedy wrócimy już do Polski, możemy ubiegać się refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wystarczy, że złożymy wniosek o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej poza granicami kraju i uzbroimy się w odrobinę cierpliwości. Po 30 dniach od momentu złożenia wniosku powinniśmy otrzymać około 2,1 tys. zł zainwestowanej kwoty. Oczywiście, zdarzają się wypadki, gdy NFZ musi przeprowadzić postępowanie wyjaśniające. Wtedy też okres oczekiwania na zwrot pieniędzy wydłuża się do 60 dni, jednak takie sytuacje należą do wyjątków. Jak widać usuwanie zaćmy w Czechach jest zabiegiem opłacalnym nie tylko pod względem zdrowotnym, ale także finansowym.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.