Twoje dziecko chodzi do szkoły? Okulista Gliwice musi zbadać jego wzrok

Zdrowie

W wieku szkolnym mogą się pojawić problemy ze wzrokiem. Warto regularnie badać oczy, by nie dopuścić do rozwoju wady. Uczniowie często nie chcą się przyznać, że gorzej widzą, dlatego rodzice muszą wziąć sprawy w swoje ręce. Profilaktyczne badania są zalecane przynajmniej raz do roku.

Po czym poznać, że dziecko ma problemy?

Wady wzroku zaczynają się niewinnie, ale należy natychmiast reagować. W tak młody wieku w niewielka wada może przerodzić się w poważne schorzenie. Czasem nie trzeba nosić okularów przez długi czas, by skorygować wzrok. Grunt to działać jak najszybciej. Wtedy efekty terapii będą skuteczne. Warto obserwować zachowanie dziecka. Jeśli mruży i przeciera oczy, to może oznaczać, że źle widzi. Dodatkowe symptomy wskazujące na problemy to często objawy, które nie są z tym bezpośrednio związane, jak np. ból głowy czyn nagłe pogorszenie wyników w nauce. Jeśli pociecha nie będzie potrafiła rozszyfrować tego co jest napisane na tablicy, jej oceny mogą z dnia na dzień stać się dużo gorsze. To rodzi wiele problemów, do których nie trzeba nikogo przekonywać. Zanim skorzystamy z pomocy korepetytora, umówmy się na wizytę do specjalisty. Dobry okulista Glwice będzie w stanie szybko ocenić, czy wada jest poważna.

Jak chronić wzrok?

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dotyczy to szczególnie wzroku. Często wady wynikają z naszej winy. Nie pilnujemy ile dziecko spędza czasu przed komputerem komórką, tabletem. Dziś trudno obyć się bez takich sprzętów. Ważne jest, by nie pozwalać pociechom zbyt długo korzystać z takich nośników. To bardzo psuje wzrok, a wady mogą postępować w zastraszającym tempie. Tymczasem już w szkole podstawowej uczniowie mają swoje własne smartfony. Trudno wprowadzić limity. To powoduje, że z roku na rok wzrasta odsetek nastolatków, które muszą nosić okulary. Warto się zastanowić, zanim kupimy dziecku najnowszy model komórki. Do kontaktu z rówieśnikami powinien wystarczyć zwykły telefon, z którego można jedynie dzwonić. Nie powinniśmy też zapominać o zróżnicowanej i bogatej diecie. W jadłospisie muszą się znaleźć produkty z witaminami A, E, C, które neutralizują wolne rodniki. Z tego powodu nie warto wykluczać warzyw i owoców. Szczególnie polecane są produkty, takie jak: szpinak, ziemniaki, marchewki, których nie ma prawa zabraknąć w naszym menu. Nie można też zapominać, by oczy regularnie badał okulista Glwice.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.