Stomatolog z Tych: Kiedy warto rozpocząć naukę mycia zębów u dzieci?

stomatolog tychy
Zdrowie

Powszechnie panuje opinia, że nie warto dbać o zęby mleczne u dzieci, ponieważ one i tak wypadną. Niestety, wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, że działa na szkodę własnej pociechy. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, kiedy warto jest rozpocząć naukę mycia zębów u dzieci.

Czemu dbanie o zęby mleczne jest tak ważne?

Jak informuje stomatolog z Tych mycia zębów dzieci powinno się uczyć jak najwcześniej. Tak naprawdę jest to jedyny sposób, dzięki któremu mamy pewność, że nasze dziecko ma szansę uniknąć próchnicy w młodym wieku, a nawet i w życiu dorosłym. Główną przyczyną występowania tej choroby u naszych najmłodszych jest to, że nie potrafią one prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Co wpływa na ten stan rzeczy? Bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest niewiedza rodziców, którzy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z lekceważenia problemów z zębami mlecznymi. Bardzo wielu z nas myśli, że one i tak wypadną, więc nie warto się starać. Jest to błąd! Zęby mleczne umożliwiają prawidłowe odżywanie Twojego dziecka, a także zapewniają estetyczny wygląd jego twarzy, a co za tym idzie, jego dobre samopoczucie. Jakby tego było mało, to wpływają również na prawidłowy rozwój jego mowy i utrzymują przestrzeń dla zębów stałych, które pojawią się w ich miejsce. Z tych powodów powinno się dbać o zęby mleczne.

W jaki sposób dzieci powinny prawidłowo myć zęby?

Aby prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, nasze pociechy powinny mieć do tego odpowiednie przyrządy. W tym celu warto jest się zaopatrzyć w szczoteczkę, która nie będzie tylko kolorowa, ale także będzie miękka i idealnie dobrana do zębów naszego dziecka. Nie zapominajmy również o odpowiedniej paście do zębów, która nie powinna zawierać fluoru. Trzeba szczególnie zwracać na to uwagę w początkowych okresach życia naszego dziecka. A jak nauczyć dzieci myć zęby? Dobrym rozwiązaniem jest traktowanie tego jak zabawy. Bardzo wielu rodziców chętnie myje z dziećmi zęby w takt ich ulubionej piosenki. Jak informuje stomatolog Tychy, dzięki takim zabiegom nasze pociechy nie zrażają się do tej czynności i w przyszłości chętnie same sięgają po szczoteczkę i myją swoje zęby. Warto również wspomnieć o tym, że aż do 8 roku życia dzieci powinny myć zęby pastą, która zawiera niewielką ilość fluoru i najlepiej, gdyby ta czynność była kontrolowana przez rodziców.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.