Sprawdź botoks cennik i osiągnij wygląd sprzed lat

Botoks czoło cena
Zdrowie

Masz dość już zmarszczek mimicznych? A może chcesz przywrócić swojej skórze wygląd sprzed lat? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł. Zobacz, czemu warto postawić na botoks.

Pogromca zmarszczek

W życiu każdej kobiety zdarza się taki moment, w którym zdaje sobie ona sprawę, że jej skóra i w szczególności twarz nie wyglądają tak pięknie jak za młodu. Aby zapobiec zmarszczkom, które pojawiają się zwykle po 30-stym roku życia, coraz więcej pań decyduje się na botoks. Czym jest botoks? Ta popularna substancja jest to nic innego jak toksyna botulinowa, która jest wytwarzana przez beztlenową bakterię jadu kiełbasianego. Powszechnie stosuje się ją w medycynie, aby zwalczyć: migreny, zez, kurcze powieki, czy nadpotliwość. W medycynie estetycznej preparat zaczął być wykorzystywany dopiero w 80-tych latach XX wieku, czyli stosunkowo niedawno. Mimo tego osiągnął on już wielką popularność nie tylko w Europie, ale także w Polsce. Nic w tym dziwnego. Dzięki temu zabiegowi już wiele kobiet odzyskało sprężystą i jędrną skórę. A jak wygląda botoks cennik? Niestety, zabiegi mogą dla wielu osób być drogim wydatkiem, ponieważ kosztują około kilkuset złoty. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że efekty utrzymują się przynajmniej 3 miesiące, a w niektórych przypadkach nawet 7 miesięcy.

W jaki sposób przeprowadza się zabieg?

Botulinę aplikuje się pacjentce poprzez wstrzyknięcie jej do mięśni za pomocą strzykawki z cieniutką igłą. W ten sposób działa ona wyłącznie na te mięśnie, do których została ona zaaplikowana, dzięki czemu umożliwia ona normalne funkcjonowanie pozostałych. Jest to metoda na uniknięcie niechcianego efektu twarzy-maski, który bardzo nienaturalnie wygląda. Z tego też powodu pacjentka powinna postawić na specjalistyczne gabinety medycyny estetycznej. Choć botoks cennik może początkowo przerażać, to jednak gwarantuje nam to bezpieczeństwo, które jest przecież najważniejsze.

A co z kremami a’la botoks?

Od pewnego czasu na rynku pojawiła się seria kosmetyków, które działają podobnie jak toksyna botulinowa. Czy jednak są one tak skuteczne jak botoks? Zdecydowanie nie. Składniki tych kremów nie są w stanie dotrzeć do mięśnia, ani sparaliżować go tak jak zastrzyk. Głównym składnikiem tego typu kremów są heksapeptydy, które, owszem, relaksują mięśnie, jednak ich działanie jest powierzchowne.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.