Przebieg zabiegu labioplastyki

labioplastyka
medycyna estetyczna

Ginekologia estetyczna wciąż jeszcze nie jest zbyt popularna w Polsce. Mimo to, coraz więcej kobiet decyduje się na korekcję niedoskonałości okolic intymnych. Najczęściej przeprowadzanym zabiegiem, jest labioplastyka. Jak wygląda przebieg zabiegu i jakich przygotowań wymaga on od pacjentki? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Labioplastyka – jak przygotować się co zabiegu?

Przed zabiegiem korekcji warg sromowych, należy wykonać wszystkie badania, zaordynowane przez lekarza. Są one niezbędne ze względu na konieczność wykluczenia infekcji okolic intymnych. Wszelkiego rodzaju infekcje o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym, uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Przed samym zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków, które mogą mieć negatywny wpływ na krzepnięcie krwi. W przypadku osób palących, zaleca się zmniejszenie dziennej dawki przyjmowanej nikotyny.

Przebieg zabiegu

Labioplastyka przeprowadzana jest w celu zmniejszenia i korekcji kształtu warg sromowych, lub w celu ich powiększenia. W pierwszym przypadku mówimy o zabiegu chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru tkanki. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym, choć lekarze, równie często, decydują się na zastosowanie jedynie znieczulenia miejscowego. Czas trwania zabiegu jest krótki i wynosi najwyżej 30 min. Po jego zakończeniu, pacjentka przez kilka godzin pozostaje pod obserwację lekarza, ze względu na możliwość wystąpienia krwotoku. Do zszycia rany używane są szwy wchłanialne.
Do przeprowadzenia zabiegu powiększenia warg sromowych, nie jest konieczna interwencja chirurgiczna. Polega on bowiem na iniekcji kwasu hialuronowego. Niektórzy lekarze stosują także przeszczep tkanki tłuszczowej pacjentki. W tym celu, najpierw wykonuje się liposukcję.
Do ujędrnienia warg sromowych, czego zasadniczym celem jest odmłodzenie miejsc intymnych, używa się lasera frakcyjnego, który powoduje ujędrnienie skóry i inicjuje proces jej obkurczania.
Rekonwalescencja trwa kilka tygodni, a jej czas uzależniony jest od formy i rozległości zabiegu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

medicaspa
medycyna estetyczna
Zabiegi spa na stopy

Stopy to część ciała, która znosi wiele obciążeń, podczas całodziennej aktywności. Często muszą one również cierpieć przez niezbyt komfortowe warunki w obcierających butach, czy nosić na sobie ciężar nadmiaru kilogramów. Niestety w codziennej pielęgnacji nieraz zapominamy o tej części ciała. Warto wybrać się więc do miejsca, jakim jest salon spa, …