Powiększanie piersi – jak dobrać odpowiednią wielkość?

Zdrowie

Wiele kobiet dedycując się na poprawę wyglądu swojego biustu myśli, że im większe piersi będzie mieć po operacji, tym lepiej będzie wyglądać. Nic bardziej mylnego. Badania dowiodły, że większości mężczyzn podobają się przede wszystkim te biusty, które wyglądają naturalnie. Za duże, przysadziste i krzyczące sztucznością są dla nich po prostu nieatrakcyjne.

Wielkość to pierwsza decyzja do podjęcia

Przychodząc do chirurga plastycznego musimy mieć już jakiś plan. Lekarz na pewno po wywiadzie z nami podpowie nam, co będzie dla nas najlepsze, ale zdecydowanie dobrze mieć plan, czy powiększanie piersi ma być delikatne czy może zdecydowałyśmy się na cztery rozmiary większe. Pamiętajmy jednak, że cała wizyta ma również za zadanie zakwalifikowanie nas do zabiegu, jeśli okaże się, że nasze aspiracje są za duże chirurg może zdecydować się na konsultację psychologiczną przed operacją. Nie musi ona od razu oznaczać, że taka operacja się nie odbędzie. Jeżeli nasze piersi są prawie niewidoczne, to kilka rozmiarów w górę nie będzie problemem, jeżeli natomiast nasze naturalne piersi mają większą miseczkę, to powiększanie ich dużo bardziej może nam przynieść tylko kłopoty. Ważne jest, żeby pamiętać, że od rozmiaru biustu zależy także jego waga. Decydując się na biusto o miseczke np. F, będziemy zmuszone nosić taki ciężar, co może nie wpływać zdrowo na kręgosłup. Ale o tym również informuje lekarz.

Czy możemy poszaleć z wyglądem?

Oczywiście, kształ również możemy dobrać według naszych potrzeb. W większości klinik dostępne są dwa: okrągłe i o kształcie kropli wody. Bardziej naturalnie wygląda powiększanie piersi przy użyciu tych drugich. Podkreślmy bowiem, że kobiecy biust ma właśnie taki kształt, idealnie okrągłe piersi możemy uzyskać tylko dzięki implantom, choć zbliżymy się też do ideału, jeśli będziemy dużo ćwiczyć, a nasz biust nie będzie duży. Na rynku mamy do wyboru dwa wypełnienia: żelem silikonowym i solą fizjologiczną. Zdecydowanie w razie jakiegokolwiek wypadku sól fizjologiczna będzie bezpieczniejsza, jednak zdarza się, że w dłuższym czasie sól zanika i piersi mogą być nawet o rozmiar mniejsze. Silikon natomiast, jeśli nie pęknie, jest niezmiennej objętości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.