Polacy rzadko odwiedzają stomatolog Kraków Świątkowska. Statystyki są bezwzględne

stomatolog kraków
Zdrowie

Wielu Polaków omija dentystę szerokim lakiem, a do gabinetu przychodzi tylko wtedy, kiedy ząb jest już w poważymy stanie. To rodzi wiele problemów. Zabieg jest wówczas bardziej inwazyjny i nie kończy się na jednym razie. Skąd wynika ta powszechna niechęć?

Polacy nie dbają o profilaktykę

Statystyki są zatrważające. Blisko 4 miliony ludzi w Polsce nie myje zębów, a 20 proc. z nas nie stać na dentystę. Rzeczywiście koszt usługi nie jest tani w porównani ze średnimi zarobkami. To powoduje, że liczba bezzębnych powiększa się w zastraszającym tempie. Mentalnie wciąż tkwimy jeszcze w czasach PRL, gdzie brak zębów był czymś normalnym. Choć to zjawisko stopniowo się zmienia, różnice widać w większych miastach, to jednak w dalszym ciągu jest z tym duży problem. Większość z nas pamięta jeszcze jak wyglądała jakość usług dentystycznych kilka dekad temu. Brak było dobrych środków znieczulających, a te które podawano prowadziły do paraliżu całej twarzy. Poza tym sama jakość komponentów stomatologicznych pozostawiała sporo do życzenia. Dziś jest inaczej. Stomatolog Kraków Świątkowska ma bardzo dobrze wyposażony gabinet. Używa rozwiązań, które zrewolucjonizowały polską stomatologię. Plomba światłoutwardzalna, sedacja wziewa czy możliwość zobaczenia ubytku na ekranie komputera to tylko niektóre z możliwości, które wykorzystuje się w nowoczesnych przychodniach. Co więcej zastosowane materiały stomatologiczne są bardzo wysokiej klasy i trzymają się przez wiele lat.

Nie czekaj aż ząb zacznie boleć

Tego, że nie dbamy o zęby nie można całkowicie zwalać na złą opiekę dentystyczną, która faktycznie pozostawia sporo do życzenia. Niepokojące jest to, że wielu z nas nie ma nawet własnej szczoteczki i nie myje regularnie zębów. To ogromny błąd, bo regularne szczotkowanie ogranicza wizyty u dentysty do minimum. Produkowane obecnie pasty do zębów znacznie różnią się od tych kiedyś. Nie tylko pomagają ochronić jamę ustną, ale również zapobiegają parodontozie, kamieniowi nazębnemu, a także mają właściwości wybielające. Wielu dentystów również docenia ich właściwości. Niestety, w wielu przypadkach konieczna jest zmiana mentalności co nie jest już takim prostym zadaniem. Brak podstawowej higieny jamy ustnej widać szczególnie na wsiach i w grupach średniozamożnych. To rodzi wiele problemów. Choć młodzi ludzie mają coraz większą świadomość, to jednak wielu z nich unika dentysty. Strach przed bólem jest paraliżujący. Jak się okazuje konsekwencje braku leczenia stomatologicznego mogą być bardzo dotkliwe. Ich lista jest długa. Wśród głównych należy wymienić m.in. choroby stawów i problemy kardiologiczne. Często to właśnie z powodu braku systematycznych wizyt u stomatolog Kraków Świątkowska ludzie lądują w szpitalach ze znacznie poważniejszymi schorzeniami. Naprawienie ubytku w początkowym stadium jest praktycznie bezbolesne i nie wymaga dużego zaangażowania. Im bardziej będziemy z tym zwlekać, tym wada będzie trudniejsza do usunięcia. Pojawią się też większe koszty.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.