Okulista Gliwice – jak dobrze dobierać nowe okulary?

Zdrowie

Niezależnie od tego czy nosisz je od dzieciństwa czy może właśnie dowiedziałeś się, że musisz w nie zainwestować, dobre dobranie okularów jest bardzo ważne dla przyszłego zdrowia twoich oczu. Mogą one bowiem pomóc w poprawie wzroku albo nawet go pogorszyć. Przede wszystkim znajdźmy więc dobrego okulistę.

Nie wszędzie uzyskamy komplet badań

Okulista głównie kojarzy nam się z siadaniem na fotelu i czytaniem literek z tablicy oraz podstawianiem oka do urządzenia, gdzie widzimy rysunek domku w różnej ostrości. Okazuje się jednak, że jest to tylko część badań, które powinniśmy przejść, żeby lekarz mógł dobrze zdiagnozować naszą wadę wzroku. Okazuje się bowiem, że nie zawsze problemem jest tylko krótko lub daleko wzroczność, zdarza się też np. astygmatyzm, ale to wymaga już dodatkowych badań, które jednak np. okulista Gliwice przeprowadzi nam podczas każdej wizyty. Dobrze jest oprócz siły soczewek, sprawdzić ostrość wzroku, zbadać ciśnienie wewnątrzgałkowe i dno oka, a także skontrolować pole widzenia. Nie wiąże się to z żadną inwazyjnością ani bólem, dlatego nie mamy się co obawiać dodatkowych badań. Mogą one pomóc nam nie tylko najlepiej dobrać szkła, ale również zdiagnozować niektóre choroby. Dlatego w przypadku niektórych dolegliwości konsultacja okulistyczna jest niezbędna.

Wygląd jest ważny, ale dobrze dobierzmy oprawki

Jeżeli mamy już receptę, którą dał nam okulista Gliwice możemy wybrać się do optyka, aby dobrać odpowiednie okulary. Oczywiście pierwszy wybór jaki mamy to wygląd oprawek. Jest on oczywiście bardzo ważny, ponieważ nierzadko będziemy w nich chodzić przez cały dzień. Dobrze jest dobrać kształt do tego, do czego głównie będziemy ich używać. Jeżeli nasze okulary są przypisane przede wszystkim do czytania czy rozwiązywania krzyżówek, dobrze jest wziąć większe oprawki, przez które będzie nam łatwiej patrzeć ze spuszczonym wzrokiem. Mniejsze oprawki wygodne są dla osób, które noszą okulary przez cały dzień, siedzą w nich przed komputerem i prowadzą samochód. Wtedy najczęściej patrzymy na wprost i nie potrzebujemy dużych szkieł. Sprawdźmy, w których jest nam najwygodniej i które nam pasują, ponieważ nie zawsze to co modne będzie dla nas odpowiednie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.