Na czym polega labioplastyka?

Zdrowie

Labioplastyka to operacja pozwalająca na dokonywanie modyfikacji w obrębie warg sromowych mniejszych. Chodzi tu m.in. o zmianę kształtu, a czasem o ich zupełne zmniejszenie. Operacje nie są tak popularne, jednak z roku na rok decyduje się na nie coraz więcej kobiet. Co motywuje je do takich kroków?

Wskazania do zabiegu

Przyczyn dla których kobiety zgłaszają się do zabiegu jest kilka. Często nie są zadowolone z wyglądu warg sromowych i chcą go poprawić. Bywa, że zniekształcenia utrudniają wykonywanie codziennych czynności. Panie nie mogą dobrać odpowiedniej bielizny, a także mają problemy z normalnym funkcjonowaniem. Nie potrafią też uprawiać niektórych sportów, np. jeździć na rowerze. Najczęstszą przyczyną deformacji w obrębie waginy jest poród lub też wypadek, np. samochodowy. Bywa jednak, że panie od urodzenia mają problemy z kształtem warg sromowych. Niezależnie jednak od przyczyny ważne jest, by wszystko dobrze wyglądało, a zabieg był wykonany tak jak należy. Dobrze wybierać kliniki, w których labioplastyka jest specjalnością. To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo pozytywnego rezultatu i estetycznego wyglądu. Zanim więc udamy się na konsultacje, w pierwszej kolejności dowiedzmy się, jak długo prosperuje dana placówka medyczna i czy może się pochwalić referencjami. W przeciwnym razie będziemy musieli się liczyć z wieloma problemami. Labioplastyka, jak każda inna operacja, może się wiązać z powikłaniami. Stąd tak ważne jest, by oddać się w ręce specjalisty.

Na czym polega labioplastyka?

Zabieg trwa około pól godziny i nie jest skomplikowany. Za pomocą cięcia klinowego chirurg zmienia kształt warg sromowych mniejszych i równocześnie zachowuje ich naturalna krawędź. To bardzo ważne, bo kiedy wszystko się już zagoi po operacji nie ma ani śladu. Blizny są praktycznie niewidoczne. Współczesne narzędzia chirurgiczne są bardzo precyzyjne i pozwalają na wykonywanie bardzo dokładnych nacięć. Co więcej rany znacznie szybciej się goją. Kiedyś tego typu operacje były zdecydowanie bardziej inwazyjne. Dziś, w dobie rozwoju medycyny, operacje nie są tak szkodliwe, a końcowy efekt jest estetyczny. Szybciej odzyskuje się pełną sprawność. W zaledwie dwa tygodnie po zabiegu można swobodnie funkcjonować i wykonywać fizyczną pracę. Kluczowy jest pierwszy tydzień po operacji. Wtedy wskazane jest, by pacjentki jak najdłużej odpoczywały. W przeciwnym razie może dojść do krwotoku. Należy jak najrzadziej wstawać. Jeśli nie mieszkamy blisko od kliniki, to najlepiej zamówić sobie hotel i tam się zregenerować. Ważne jest też, by operacja została przeprowadzona co najmniej na dwa tygodnie przed miesiączką. W przeciwnym razie rany nie będą się dobrze goiły i może dojść do stanu zapalnego.

Zanim się zdecydujesz…

Zabieg poprzedzony jest wykonaniem serii badań. Wykonuje się morfologię krwi, sprawdza poziom elektrolitów oraz APTT. Potrzebne są również ogólne wyniki stanu zdrowia. Lekarze przeprowadzają także konsultacje i oceniają, czy nie ma żadnych przeciwskazań operacyjnych. Ważne jest również, by porozmawiać z pacjentką. Czasem labioplastyka nie ma sensu. Wargi sromowe są naturalnych rozmiarów. Wtedy zadaniem lekarz jest uświadomienie tego kobiecie. Panie muszą też być świadome ryzyka ewentualnych zagrożeń. Na szczęście jest ich bardzo mało. Istotne jest jednak, by wszystko dobrze przemyśleć. W przeciwnym razie będzie się żałować podjętych decyzji. Większość pań, które zgłaszają się do kliniki chirurgicznej są świadome i zdecydowane, a zabieg znacznie poprawia ich komfort życia. Nie muszą się ograniczać i kupują dla siebie dowolną bieliznę.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.