Leczenie zaćmy NFZ w Czechach – fakty i mity

Zdrowie
2

Ostatnio bardzo popularne jest leczenie zaćmy w Czechach. Choć taka mozliwość jest dostępna dopiero od kilku lat, to w internecie pojawiło się już wiele faktów i mitów na ten temat. Sprawdź, jak naprawdę wygląda usunięcie katarakty u naszych czeskich sąsiadów.

Co to jest zaćma?

Zaćma jest dolegliwością, która dotyka przede wszystkim osoby starsze. Polega ona na tym, że soczewka w oku zaczyna mętnieć. Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się katarakty jest operacja, podczas której mętna soczewka zostaje wymieniona na sztuczną. Wyróżniamy kilka rodzajów zaćmy. Jest zaćma naturalna, która związana jest z procesem starzenia się organizmu. Występują też zaćma cukrzycowa i pourazowa. Istnieje także zaćma wrodzona, którą mogą mieć dzieci od momentu swojego urodzenia. Mętna soczewka może pojawić się też kilka lub kilkanaście lat po urodzeniu, ale te przypadki nie są często spotykane. Podstawowymi objawami zaćmy są: pogorszenie ostrości widzenia, zamglone widzenie, efekt dwojenia w oczach, łzawienie, a także szybkie męczenie się oczu podczas czytania.

Jak leczyć?

Leczenie zaćmy NFZ w Czechach jest bardzo proste. Po pierwsze musimy wybrać polską placówkę, która współpracuje z czeską i umówić się tam na wizytę. Nastepnie zostaniemy przebadani i zapisani na zabieg u Czechów. W ten dzień powinniśmy również poznać termin naszej operacji. W samych Czechach, do których możemy się dostać na własną rękę lub busem wraz z innymi pacjentami (ta druga opcja nie jest zawsze dostępna we wszystkich placówkach), też nie będziemy musieli przejmować się wieloma formalnościami. Na początku czeka nas badanie wstępne, a potem zabieg, który trwa w sumie 20 minut i jest bezbolesny dla pacjenta. Potem zostaje nam tylko rekonwalescencja. Leczenie zaćmy NFZ Czechy kosztuje 2500 zł i sumę płacimy w dniu zabiegu. Jednak po powrocie do Polski możemy ubiegać się o refundację. Wystarczy, że złożymy wniosek o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych poza granicami kraju. Nasz dokument powinien być rozpatrzony przez Narodowy Fundusz Zdrowia 30 dni od jego złożenia. Po tym czasie możemy dostać zwrot w wysokości około 2100 zł. Jak widać usunięcie zaćmy w Czechach jest bardzo opłacalne dla polskich pacjentów, bo nie dość, że iodzyskują zdrowy wzrok, to jeszcze nie płacą dużo za wykonanie zabiegu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.