Leczenie kanałowe Gliwice: kiedy nie ma innego wyjścia…

Krem przeciwzmarszczkowy
Stomatologia

Czasem tradycyjne metody leczenie zębów nie pomagają i trzeba przedsięwziąć inne środki. Jedynym sposobem na wyeliminowanie nieodwracalnego zapalenia miazgi jest endodoncja. To długotrwały i uciążliwy zabieg. Na czym dokładnie polega?

Jak to wygląda?

Endodoncja to nic innego jak leczenie kanałowe. Najogólniej polega na oczyszczeniu kanałów korzeni zębowych, a także komory zęba z chorej miazgi. Po dezynfekcji wolne przestrzenie wypełnia się materiałem biozgodnym. Najczęściej jest to gutaperka. To w dużym skrócie. Trzeba jednak podkreślić, że leczenie kanałowe Gliwice wymaga od stomatologa ogromnej precyzji. Dentysta musi ocenić wielkość, ilość i kształt kanałów w zębie. Trzeba posiadać specjalistyczne narzędzia, jak np. edometr, który jest pomocny w wyznaczeniu długości kanału zębowego. Stąd tak ważne, by wybierać tylko sprawdzone gabinety lekarskie. Trzeba mieć pewność, że pracę będą starannie i dobrze wykonane. Źle oczyszczony ząb będzie bolał, a nie o to przecież chodzi. Dlatego tak skomplikowane prace lepiej powierzyć specjalistom, którzy znają się na swoim fachu.

To nic nie boli

Choć leczenie kanałowe Gliwice nie należy do najprzyjemniejszych, to jednak nie jest aż tak straszne. Można skorzystać ze środków przeciwbólowych, które działają miejscowo i nie paraliżują twarzy. Wtedy czynności dentystyczne nie będą aż tak uciążliwe dla pacjenta. Wielu rzeczy jednak nie da się obejść. Endodoncja to długotrwały proces. Nie kończy się na jednej wizycie. Trzeba na to poświęcić co najmniej dwa-trzy spotkania. To zależy od stanu zębów. Jeśli zmiany są bardzo poważne trzeba usunięcie ubytków zajmie więcej czasu. Pocieszające jest to, że materiały, które wykorzystuje się w gabinetach dentystycznych są bardzo dobrej jakości. Światłoutwardzalna plomba nie tylko jest wytrzymała, ale również praktycznie niewidoczna. Kolor wypełnienia dopasowuje się do reszty uzębienia.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Zdecydowanie lepiej zadbać o profilaktykę. Tymczasem ponad polowa Polaków nie szczotkuje regularnie zębów. Zapominamy również o przeglądach, które powinny się odbywać co najmniej dwa razy do roku. To najprostszy sposób, by nie dopuścić do większych ubytków. Wadę w początkowym stadium można bardzo łatwo wyleczyć bez konieczności ingerencji w tkankę zębową. Stąd też tak ważne jest, by nie zaniedbywać takich rzeczy. Niestety, większość z nas udaje się do gabinetu, kiedy ból jest już nie do wytrzymania. Wtedy jedynym sposobem na uratowanie zęba jest leczenie kanałowe.

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.