Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

Labioplastyka
Zdrowie

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.

Skąd biorą się defekty natury intymnej?

Przyczyn takiego niekomfortowego stanu rzeczy może być naprawdę dużo, ale najczęściej spotykane to choroba, skutek naturalnego, ciężkiego porodu czy nawet wady wrodzone. Praktycznie każda z nich predysponuje kobietę do operacji, ale ostateczna decyzja czy labioplastyka zostanie przeprowadzona, należy do lekarza. Zleca on przeprowadzenie szeregu badań, mających na celu wykluczenie lub potwierdzenie ewentualnych przeciwwskazań, takich jak ciąża, choroby wykluczające znieczulenie czy leki, które mogłyby powodować problemy z gojeniem się ran pooperacyjnych. Jeśli nie ma żadnych zastrzeżeń, to pacjentka musi odpowiednio przygotować się do zabiegu, odstawiając wspomniane leki oraz dokładnie depilując okolice intymne.

Małoinwazyjny zabieg

Labioplastyka, jak każda operacja niesie ze sobą ryzyko powikłań, ale na szczęście są one rzadkie, a sam zabieg trwa zaledwie 40-60 minut. Polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanek warg sromowych i wymodelowaniu ich w pożądany kształt. Po zabiegu nakłada się odpowiedni opatrunek, a większość pacjentek jeszcze w tym samym dniu może opuścić szpital. Szwy zdejmuje lekarz po tygodniu, ale cały proces gojenia oraz niezbędnej rekonwalescencji trwa zazwyczaj miesiąc. Przez ten czas trzeba powstrzymać się od aktywności seksualnej i uprawiania sportu, prowadząc oszczędny tryb życia, bez zbędnego wysiłku fizycznego. Zalecane jest szczególne dbanie o higienę okolic intymnych, najlepiej przy użyciu delikatnych, antyalergicznych kosmetyków o właściwościach dezynfekujących, co znacznie przyspiesza gojenie. W tym czasie warto też nosić wkładki zabezpieczające wrażliwe miejsca przed otarciami przez ubranie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Zaćma
Zdrowie
Zaćma – choroba, której nie wolno lekceważyć

Co to jest zaćma? Czemu na nią chorujemy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się paru przydatnych informacji na temat katarakty.

dentysta z Tarnowskich Gór
Zdrowie
Czy dentysta z Tarnowskich Gór jest Ci potrzebny?

Nie chcesz dbać o swoje zęby? Wcale nie musisz tego robić. Miej jednak świadomość tego, że w przyszłości czeka cię bardzo wiele bólu i niemiłych sytuacji związanych z tym, że będziesz miał braki w uzębieniu i bardzo brzydki uśmiech.