Krótkie kolejki, szybki zabieg, czyli operacja zaćmy w Czechach

Zdrowie
1

Zaćma, inaczej zwana kataraktą, jest chorobą, z którą zmaga się wielu Polaków. Niestety, do tej pory leczenie tej przypadłości było prawdziwą gehenną, wiążącą się z długimi kolejkami i odległymi terminami. Wszystko zmieniło się, gdy na rynku pojawiła się opcja usunięcia zaćmy w Czechach.

Niebezpieczny problem

Zaćma jest to zmętnienie soczewki w oku. Jest to bardzo niebezpieczna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do utraty wzroku. Wyróżniamy głównie dwa typy katarakty. Pierwszą z nich zaćma wrodzona, która, jak sama nazwa wskazuje, wynika z wad genetycznych. Jest to mało popularna odsłona tej choroby. Procent osób z zaćmą wrodzoną jest niewielki, dotyka ona częściej osób, które przekroczyły 60-ty rok życia. Ten rodzaj katarakty, który łączy się ze starzeniem się naszego organizmu, nazywany jest zaćmą naturalną. Mniej znane typy zaćmy to zaćma cukrzycowa, której przyczyną są zaburzenia metaboliczne. Istnieje także zaćma pourazowa. W tym przypadku osoby, które w dzieciństwie lub w dorosłym życiu dotknął jakiś poważny uraz głowy, są narażone na niebezpieczeństwo pojawienia się tej choroby.

Powiedz stop zaćmie

Do tej pory leczenie katarakty w naszym kraju było bardzo uciążliwe dla pacjenta. Miał on dwie opcje wyboru: albo leczenie przez NFZ albo przeprowadzenie zabiegu na własny koszt. W tym pierwszym przypadku pacjent musiał się liczyć, że operacja zaćmy zostanie przeprowadzona w odległym terminie, ponieważ wyznaczone daty zabiegu często przekraczały czas kilku miesięcy, a w niektórych przypadkach trwało to nawet lata. Oczywiście, było to bardzo niebezpieczne dla pacjenta, ponieważ choroba postępowała i często nie miał on po prostu tyle czasu, by czekać. Dlatego pozostawała mu druga możliwość, którą było leczenie katarakty prywatnie. Nie muszę chyba dodawać, że była to bardzo kosztowna opcja, na którą nie wszyscy mogli sobie pozwolić. Na szczęście ostatnio na naszym rynku pojawiła się możliwość przeprowadzenia zabiegu w Czechach. Jest to o wiele korzystniejsza możliwość nie tylko pod względem zdrowotnym, ale także i czasowym. Zabieg jest przeprowadzany 2-3 tygodnie od momentu, gdy zgłosimy się do polskiej placówki na konsultacje. Podczas tej wizyty zostaniemy umówieni na termin i skierowani do czeskiej placówki. Sama operacja zaćmy kosztuje 2,5 tys. zł, a po powrocie do kraju możemy ubiegać się o zwrot kosztów od NFZ. Na obecną chwilę możemy odzyskać około 2,1 tys. zł zainwestowanej kwoty.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.