Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zdrowie

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności w czytaniu i postrzeganie linii prostych jako faliste. Gdy choroba postępuje, prowadzi do coraz gorszego widzenia.

Przyczyny i postacie zwyrodnienia plamki żółtejIniekcje doszklistkowe Eylea to sposób na wyleczenie choroby.

Leczenie AMD preparatem Eylea

Działanie preparatu Eylea polega na hamowaniu łożyskowego czynnika wzrostu oraz aktywności śródbłonkowego czynnika wzrostu naczyń A. Zwyrodnienie plamki żółtej wynika właśnie z wzrostu aktywności tych dwóch czynników. W wyniku tej nieprawidłowo działającej funkcji dochodzi do obrzęku siatkówki i pojawiania się zmian krwotocznych. W ten sposób siatkówka zostaje zniszczona, co powoduje ślepotę. Najważniejsze jest jak najszybsze wykrycie choroby i natychmiastowe jej leczenie, ponieważ iniekcje doszklistkowe Eylea powodują zatrzymanie rozwoju choroby, co pozwala na długie cieszenie się wspaniałym wzrokiem, ale nie cofają powstałych już uszkodzeń. Szybkie leczenie jest w tym przypadku najważniejsze.

Na czym polega terapia?

Dostarczenie leku w iniekcji doszklistkowej polega na jego podaniu bezpośrednio do komory oka. Lek jest przygotowywany w bardzo wygodnych ampułkostrzykawkach, dzięki czemu jego podanie jest komfortowe i bezpieczne. Oczywiście, leczenie zwyrodnienia plamki żółtej może być przeprowadzane tylko w klinikach okulistycznych pod ścisłą opieką lekarza. Aby w ogóle móc przystąpić do leczenie należy wykonać szereg badań, które pozwolą stwierdzić, czy leczenie będzie aby na pewno bezpieczne dla danego pacjenta. Terapia rozpoczyna się od podania trzech zastrzyków co miesiąc. Później jest to sześć zastrzyków co dwa miesiące. Następnie terapia jest uzależniona od stanu plamki żółtej.

Bezpieczeństwo i komfort jest najważniejsze

Nie należy obawiać się zabiegu iniekcji doszklistowej preparatem Eylea, ponieważ jest to zupełnie prosty dla okulistów zabieg. Lekarz musi najpierw znieczulić oko specjalnymi kropelkami, a następnie wkłuć się przez twardówkę. Jest to zupełnie bezbolesne. Konieczne jest równoczesne stosowanie antybiotyku w celu uniknięcia infekcji oka. Efekty można ocenić dopiero miesiąc po wykonanym zabiegu. Oczywiście cała terapia musi odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza okulisty.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.

Zaćma
Zdrowie
Zaćma – choroba, której nie wolno lekceważyć

Co to jest zaćma? Czemu na nią chorujemy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się paru przydatnych informacji na temat katarakty.