Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Dentysta z Bytomia
Zdrowie

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie.
Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję.

http://www.blueklinik.pl/

Słowem wstępu

Piaskowanie zębów to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Polega na usunięciu płytki nazębnej, czyli osadu powstającego na zębach, oraz powierzchownych przebarwień. Jeśli powstający osad nie jest usuwany na bieżąco – oblepia i osłabia szkliwo – przyczyniając się do powstania próchnicy. Zabieg jest bezpieczny i warto wybrać się na niego nie tylko ze względu na wizualną poprawę stanu uzębienia.

Zabieg

Jak zapewnia dentysta Bytom piaskowanie zębów jest bezbolesne i trwa około 30 minut (w zależności od ilości osadu). Mała część pacjentów odczuwa dyskomfort spowodowany podrażnieniem dziąseł, ale zazwyczaj do kliku godzin po zabiegu, uczucie mija.
W czasie piaskowania stomatolog lub higienistka rozpylają piasek dentystyczny w jamie pacjenta za pomocą specjalnej piaskarki i wody. Piasek dociera do szczelin w jamie ustnej, a następnie usuwany jest za pomocą specjalnego ssaka.
Zabieg w szczególności zaleca się osobom, które piją dużo kawy i herbaty, palą papierosy i są podatne na przebarwienia. W tym wypadku piaskowanie można wykonywać co klika miesięcy, a w razie profilaktycznego zabiegu raz do roku.

Jakie korzyści daje piaskowanie? Twoje zęby staną się gładsze i bielsze, a przede wszystkim zdrowsze. Pozbędziesz się niechcianych przebarwień. I zapobiegniesz rozwojowi bakterii.

Jeśli zastanawiasz się gdzie wybrać się na zabieg warto wybrać sprawdzone i profesjonalne miejsce. Blue Klinik – dentysta z Bytomia i Tarnowskich Gór – w swojej ofercie posiada piaskowanie i inne atrakcyjne metody pozwalające zadbać o piękny oraz zdrowy uśmiech. Pozwól by Twoją wizytówką stał się śnieżnobiały uśmiech.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.

Zaćma
Zdrowie
Zaćma – choroba, której nie wolno lekceważyć

Co to jest zaćma? Czemu na nią chorujemy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się paru przydatnych informacji na temat katarakty.