Chirurgia stomatologiczna Kraków pomoże Ci, gdy coś złego dzieje się z Twoimi zębami

chirurgia stomatologiczna kraków
Zdrowie

Zazwyczaj w problemach z zębami wystarcza nam tradycyjna wizyta u dentysty, założenie plomby, czy czasem mało przyjemne, ale za to bardzo skuteczne, leczenie kanałowe. Bywa, jednak nie raz i tak, że niestety jesteśmy zmuszeni poddać się bardziej skomplikowanym zabiegom stomatologicznym z wykorzystaniem metod chirurgicznych.

Profesjonalna opieka dentystyczna

Przede wszystkim, jeśli nie ma już innego wyjścia, a tylko chirurgia to nie bójmy się zabiegów, które nas czekają. Przecież dentysta chce dla swojego pacjenta, jak najlepiej i nie pozwoli, aby on cierpiał. Wszelkie zabiegi chirurgiczne odbywają się przy wykorzystaniu nowoczesnego znieczulenia, dzięki czemu pacjent właściwie nic nie czuje, a już na pewno nie odczuwa bólu. Skończyły się już dawno te czasy, kiedy to ludzie bali się dentystów, bo odwiedziny u nich oznaczały zmaganie się z bólem i nieprzyjemnościami. Dziś leczenie stomatologiczne rozwija się bardzo szybko i przede wszystkim idzie w tym kierunku, by, jak najbardziej uśmierzać ból pacjentów. Znieczulenia są coraz lepsze i pewniejsze oraz coraz częściej stosowane, dziś już pacjent rzadko kiedy musi się o nie dopominać osobno. Przecież również w interesie lekarza jest to, żeby leczenie przebiegało bezboleśnie, bo wtedy łatwiej jest pracować. Chirurgia stomatologiczna Kraków to leczenie operacyjne okolic szczęki i żuchwy, ale nie ma wiele wspólnego z operacjami, jakich obraz mamy w głowie. Nie ma narkozy, ani stołów operacyjnych, wszystko odbywa się w gabinecie stomatologicznym

Zabiegi chirurgiczne

Zabiegów należących do chirurgii stomatologicznej Kraków jest wiele. Na szczęście dość rzadko je u siebie spotkamy. Przede wszystkim do takich zabiegów należy ekstrakcja zębów. Brzmi w sposób skomplikowany, ale to dość pospolity zabieg, czyli usunięcie zęba. Tak się zdarza, że zęba nie da się uratować i trzeba go usunąć. A żeby stało się to w odpowiedni sposób potrzebna jest wiedza i narzędzia, dlatego korzystamy z pomocy chirurga, który usunie wszelkie pozostałości zęba, tak by żaden zbędny fragment nie pozostał w naszej jamie ustnej. To ważne, bo jeżeli coś zostanie to może ulegać rozkładowi i skutkować w nieprzyjemny sposób.

Resekcja, aby uratować ząb

Inny zabieg, który proponuje chirurgia stomatologiczna Kraków to resekcja wierzchołków korzeni. Umożliwia to odratowanie zęba, nawet po nieudanym leczeniu kanałowym. Kanałowe leczenie ma to do siebie, że nie wiadomo, czy zakończy się sukcesem, w większości przypadków tak jest, ale nie zawsze. Czasem zdarza się, że kanały są niedrożne, że są zarośnięte lub pojawiają się inne problemy. Właśnie wtedy rozwiązaniem jest resekcja wierzchołków korzeni, która pozwala na późniejszą odbudowę kości, czyli zachowujemy swój pierwotny ząb, ale usunięte zostają niebezpieczne zmiany zapalne. Kolejny ząb uratowany!

Wędzidełka u dzieci i dorosłych

Zabiegiem chirurgicznym jest również podcinanie wędzidełek. Taki zabieg zalecony zostaje najczęściej, jako przygotowanie do leczenia ortodontycznego poprzez noszenie stałego aparatu na zęby. Wędzidełko to ta fałda, która znajduje się pod naszą górną wargą, gdy jest ona za bardzo rozbudowana, leczenie ortodontyczne może nie przynieść pożądanych skutków. Nie obawiajmy się zabiegu z wędzidełkiem. Znieczulenie zapewni nam, że wszystko przebiegnie absolutnie bezboleśnie. Czasem wędzidełko sprawia również, że człowiek mówi niewyraźnie, posiada jakąś wadę wymowy. Dzięki interwencji, którą przeprowadzi chirurgia stomatologiczna Kraków nie potrzebne będą ćwiczenia i wizyty u logopedy.

To jeszcze nie wszystko

Dentysta chirurg może na naszych zębach przeprowadzić jeszcze wiele innych zabiegów, które posłużą temu, że nasze zęby będą się lepiej prezentowały, a przede wszystkim pozbędą się określonych chorób. Możliwe są przeszczepy kości własnych, odbudowa zębów, czy podniesienie dna zatoki. Oby nigdy nam się nie przydała wiedza, jakie zabiegi może wykonać stomatolog. Dbajmy o to, by nie musieć leczyć się stomatologicznie, a jedynie bywać u dentysty na wizytach kontrolnych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.