Chirurgia plastyczna ratunkiem dla zakompleksionych?

Zdrowie

Każdy, kogo zapytalibyśmy o to, czy jest zadowodolny ze swojego wyglądu, na pewno wskazałby mankamenty, które z chęcią by poprawił. Nie oznacza to jednak, że od razu zgłasza się do kliniki chirurgii plastycznej i daje się pokroić, żeby lepiej się prezentować. Czasami jednak kompleksy tak bardzo biorą górę nad życiem, że ratunkiem przed depresją jest tylko operacja.

Co najczęściej dajemy sobie z operować?

Statystycznie najczęściej chirurgia plastyczna pomaga w poprawieniu wyglądu nosa. I tutaj pod nóż kładą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wynika to z tego, że operuje się nos nie tylko ze względów estetycznych, choć podkreślmy, że nos ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o wygląd całej twarzy, ale również ma znaczenie zdrowotne. Coraz częściej bowiem krzywa przegroda nosowa powoduje niespokojny sen, chrapanie i częstszy katar. Na poprawę nosa często decydują się też śpiewacy, którzy nie mają zastrzeżeń do jego wyglądu, ale choć trochę przesunięta przegroda sprawia, że nie wydobywają z siebie takich dźwięków, jakie by chcieli. Drugą najczęstszą wykonywaną operacją jest zmiana piersi. Tu oczywistym jest, że poddają się jej tylko kobiety. Co ciekawe, decydują się one nie tylko na ich powiększenie, ale przyhcodza również kobiety, które chcą je zmniejszyć, często ze względu na problemy ze zdrowiem. Na podium jest jeszcze zabieg powiększania ust. I tutaj głównie korzystają z niego kobiety, choć zdarzali się już mężczyźni, którym nie podobała się ta część ciała.

Powrót do normalnego życia

Coraz częściej chirurgia plastyczna pomaga dojść do siebie po walce z chorobą. Zmiany takie jak po nowotworach złośliwych skóry, rozległych i głębokich oparzeniach, amputacjach czy zniekształceń pochorobowych można zredukować właśnie dzięki operacji rekonstrukcji lub plastycznej. Często jest to absolutne minimum, żeby pacjent po przeżytej traumie spróbował stanąć na nogi. Dlatego oprócz face liftingu, liposukcji czy innych zabiegów robionych tylko z powodu czyjej chęci, jest też szereg zabiegów, które poprawiają jakość życia. Tym samym możemy się przekonać, że również ten dział medycyny jest bardzo istotny dla naszego życia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.