Brak uzębienia? Postaw na implanty Kraków

implanty kraków
Zdrowie

Nie trzeba się wstydzić takiej sytuacji, w której okazuje się, że brak nam jednego lub większej ilości zębów. W ciągu naszego życia zdarza się to prawie wszystkim. Przyczyny tego bywają różne, czasem choroby, czasem wypadki. A brak zęba bywa bardzo uciążliwy, nie tylko estetycznie, ale także zdrowotnie.

Masz kilka możliwości

Jeżeli zdarzy się już tak, że z jakiegoś powodu brakuje nam części uzębienia to możemy podjąć różne kroki. Wyrwany ząb, który był zbyt schorowany zostawia puste miejsce i nie szkodzi to specjalnie, jeśli jest to z tyłu naszej szczęki, ale jeśli taki ząb znajduje się z przodu to, jak najszybciej powinniśmy pozbyć się tej luki. W jaki sposób? To zależy od ilości zębów, których nie mamy. Jeśli to jest tylko jeden ząb to możemy założyć most protetyczny, który wymaga jednak szlifowania zębów po obu stronach przerwy, co jest dla nich dość szkodliwe. Taki most osadzony jest na pobocznych zębach i utrudnia utrzymanie ich higieny. Dlatego raczej niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Poza tym, gdy mamy większe braki w uzębieniu możemy założyć częściową protezę, przy braku wszystkich zębów protezę całkowitą. Nie daje to negatywnych wrażeń estetycznych, jeśli proteza jest dobrze wykonana, ale na pewno daje duży dyskomfort, zwłaszcza w czasie jedzenia. Protezy lubią się przesuwać, odklejać, no i trzeba o nie specjalnie dbać. To uciążliwe, szczególnie dla tych, którzy prowadzą jeszcze działalność zawodową. Trudno się zdecydować, gdy wymienione warianty mają tyle cech ujemnych. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, że jest jeszcze inna możliwość.

Implanty uzupełnią Twoje braki

Oprócz mostów, koron i protez w ostatnim czasie w coraz większej liczbie miejsc można również spotkać implanty Kraków . Do ich zakładania dentysta musi mieć odpowiednie przeszkolenie, bez którego nie będzie potrafił zrobić tego umiejętnie i w odpowiedni sposób. Choć dentystów jest coraz więcej to tylko niewielka część z nich potrafi działać z implantami i jest w tej dziedzinie specjalistą. Ze wszystkich to będzie coś koło sześciu procent. Mało prawda? Prawo pozwala każdemu dentyście na wszczepianie implantów, ale lepiej sprawdźmy, czy nasz lekarz ukończył szkolenie dotyczące ich wszczepiania, bo pewnie nie chcielibyśmy być królikami doświadczalnymi. Dlatego uważnie wybierajmy specjalistę, który założy nam implanty Kraków. To rozwiązanie problemów w braku uzębienia istnieje stosunkowo od niedawna, ale staje się coraz bardziej popularne ze względu na swoje właściwości. Implant przede wszystkim jest trwały, dużo bardziej wytrzymały od protez, czy koron, które co jakiś czas, dość często, trzeba wymieniać. Dlatego, pomimo tego, że implant w pierwszej chwili może nam wydać się droższy, warto w niego zainwestować, ponieważ nie wymaga on opłacania wymiany tak często, jak inne uzupełnienia protetyczne. Poza tym ważne są względy estetyczne. Implant wygląda właściwie dokładnie, jak naturalny ząb, jeśli więc mamy jakieś braki z przodu szczęki to będzie rozwiązaniem idealnym. Lub gdy nasza praca związana jest z prezentacją swojej osoby i wymagany jest od nas nienaganny wygląd to również implant będzie pomocny w osiągnięciu celu. Nie zawsze to, co tańsze będzie bardziej opłacalne, wręcz przeciwnie, często droższe rzeczy wychodzą taniej w ostatecznym rozrachunku.

Zakładamy implant

Po pierwsze musimy się udać na konsultację do stomatologa, który określi, jakie implanty Kraków będą dla nas najodpowiedniejsze, jak dużo czasu zajmie leczenie i omówi z nami dokładnie, jak to leczenie będzie wyglądało, żeby nas potem nic nie zdziwiło. Pierwszym etapem jest wwiercenie się w kość w dziąśle i zamontowanie tam śruby implantu. Brzmi może przerażająco, ale nie jest tak straszne, ponieważ zabieg ten jest zupełnie bezbolesny i dość krótki, bo trwa około pół godziny. Dość długotrwałe jest za to gojenie się powstałej ranki, tu trzeba się liczyć z czasem rzędu trzech miesięcy. W tym czasie implant łączy się z nasza naturalną kością. Potem lekarz znów odsłania to miejsce i umieszcza tam tak zwaną śrubę gojącą, po niej czeka się około dwóch tygodni, aby móc zakładać uzupełnienie protetyczne.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.