Botoks w Skoczowie nie tylko wygładza zmarszczki

botoks skoczów
Zdrowie

Zabieg botoksu kojarzy nam się głównie z poprawą stanu skóry i pozbyciem się zmarszczek. Wbrew pozorom botulina ma również inne działania. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie dolegliwości leczy ten preparat.

Używany nie tylko w medycynie estetycznej…

Nim powstała medycyna estetyczna, lekarze od dawna znali botoks, a raczej toksynę botulinową, która jest chętnie używana podczas wielu zabiegów. Samą toksynę wytwarzają beztlenowe bakterie jadu kiełbasianego. Powszechnie stosowano ją, aby wyleczyć: przykurcze mięśni, tiki, zezy, czy nadpotliwość. I to właśnie przy tej ostatniej dolegliwości, stosuje się botoks w Skoczowie. Dzięki botulinie można się pozbyć tej nieprzyjemnej przypadłości. Wystarczy zapisać się na zabieg, a na kolejne pół roku pożegnasz się z problemem nadpotliwości. Sam zabieg przeprowadza się w następujący sposób: wstrzykuje się substancję pod skórę w okolice gruczołów potowych. W tym celu używa się bardzo cienkich igieł. Wszystko trwa około 30 minut i nie wymaga od pacjenta rekonwalescencji.

Pozbądź się niechcianych zmarszczek

Oczywiście, botoks to także sposób, by pozbyć się niechcianych zmarszczek. Jest to tak skuteczna metoda i chętnie wybierana, że toksyna botulinowa bardzo szybko zyskała miano pogromcy zmarszczek, choć stosuje się ją zaledwie od kilkunastu lat w medycynie estetycznej. Pomogła tak wielu kobietom, że nic dziwnego, że zdobyła taką popularność. Botoks Skoczów umożliwił już wielu paniom pozbycie się tzw. kurzych łapek, lwich zmarszczek, czy zmarszczek palacza, które pojawiają się nad górną wargą. Oczywiście, są to tylko przykłady. Rodzajów zmarszczek jest znacznie więcej. Sam przebieg zabiegu jest podobny, jak w przypadku leczenia nadpotliwości. Preparat jest wstrzykiwany za pomocą cieniutkiej igły w odpowiedni mięsień, dzięki czemu on się rozluźnia, a zmarszczki spłycają. Efekty utrzymują się 3-7 miesięcy. Skąd taka rozbieżność? Wynika przede wszystkim z częstotliwości przeprowadzania botoksu. Jeśli po raz pierwszy zapisujemy się na botoks to nie możemy liczyć na to, że rezultaty będą widoczne więcej niż 3-4 miesiące. Przy drugim razie jego rezultaty dłużej się utrzymują, bo średnio około 7 miesięcy. Duży wpływ mają również indywidualne właściwości skóry. Z tego też powodu niektóre panie cieszą się dłuższy okres czasu efektami toksyny botulinowej, a inne muszą ponownie zapisać się na zabieg.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.