Botoks cennik – dlaczego usługi są takie drogie?

botoks cennik
Zdrowie
1

Botoks to bardzo popularny zabieg. Z roku na rok decyduje się na niego coraz więcej kobiet. Co sprawia, że jest on tak powszechny, pomimo, że jego cena nie jest wcale niska? Jak często trzeba powtarzać zabiegi – m.in. tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o botoks cennik, to opłaty są bardzo zróżnicowane. Średnio jednak trzeba liczyć kilkaset złotych za jedne zabieg. Przykładowo zabiegi w obszarze lwich zmarszczek czy tzw. kurzych łapek to koszty rzędu 300-400 zł. Z kolei pozbycie się zmarszczek pod oczami to kwota w wysokości około 50 zł. Toksyna botulinowa, popularnie zwana botoksem, służy nie tylko wygładzeniu rysów twarzy, ale także stosuje się ją na głębokie zmarszczki. Dzięki temu bez problemu można się ich pozbyć. Pocieszające jest to, że choć botoks cennik jest wygórowany, to efekty zabiegów są widoczne przez kilka miesięcy. Średnio zabiegi wykonuje się raz na pół roku, a są osoby, które do gabinetu kosmetycznego chodzą nawet co 8 miesięcy, bo efekt się cały czas utrzymuje. Nie jest to jednak żadną regułą. To powoduje, że zabiegi są tak popularne i wiele osób się na nie decyduje. Jeśli koszty rozłożą się na kilka miesięcy, cena jest znacznie mniejsza w przeliczeniu na jeden miesiąc. To powoduje, że tak wiele osób się na to decyduje, bo choć jednorazowo trzeba wydać kilkaset złotych, to efekty są widoczne na dłuższy czas.

A może jednak krem?

Na ryku jest dostępnych wiele preparatów, które pozwalają utrzymać skórę w dobrym stanie. To powoduje, że jest na to tak duże zapotrzebowanie. Czy jednak kremy przeciwzmarszczkowe, które w swoim składzie zawierają toksynę botulinową działają tam samo jak wstrzyknięcie preparatu igłą. Jak się okazuje, efekt nie jest taki sam. Zabiegi są znacznie bardziej efektywne. Toksyna botulinowa jest w stanie dużo bardziej stymulować mięśnie, a tym samym skóra wygląda zdecydowanie młodziej. Zabiegi z użyciem botoksu działają znacznie bardziej efektywnie. Skóra wolniej się starzeje. Można wyglądać nawet 10 lat młodziej. Trzeba jednak bardzo uważać przy wyborze odpowiedniego gabinetu medycyny stycznej. Lepiej zapłacić nieco więcej, ale z drugiej strony, mieć pewność, że zabiegi będą przeprowadzane w odpowiednich warunkach i z użyciem doskonalej jakości preparatów. Niestety, wciąż zdarzają się lekarze, którzy z oszczędności nie kupują drogich preparatów, a tym samym efekty zabiegów są widoczne dużo krócej. Co gorsza, czasem może dojść do powikłań. Lepiej więc na tym nie oszczędzać.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Zdrowie
Iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla – dowiedz się więcej

Zwyrodnienie plamki żółtej może być związane z wiekiem, w skrócie przypadłość nazywa się AMD i jest uważana za chorobę społeczną. Niestety, jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do ślepoty. Każdego roku chorują na nią miliony ludzi na całym świecie. Pierwsze objawy wydają się niegroźne, to trudności …

Dentysta z Bytomia
Zdrowie
Dentysta z Bytomia: szystko o piaskowaniu zębów

Marzą Ci się piękne zęby bez przebarwień? Jednak nie potrafisz ograniczyć ulubionej kawy lub herbaty? Stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Jeśli dalej zastanawiasz się nad piaskowaniem, przeczytaj nasz tekst, w którym Dentysta z Bytomia pomoże Ci podjąć decyzję. http://www.blueklinik.pl/

Labioplastyka
Zdrowie
Labioplastyka – przebieg zabiegu i rekonwalescencja

W zyskującej coraz większą popularność medycynie estetycznej z pewnością wyróżniają się zabiegi ginekologii plastycznej, w tym labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Z problemem nich nierzadko znacznego przerostu boryka się wiele kobiet, a problemy te wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, w tym czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego.